Semináře

ajaké další věci se tu dozvím?

Ponořte se do světa daní, účetnictví a bezpečnosti práce (BOZP) s naší řadou odborných seminářů. U nás v Ovečce si kládeme za cíl poskytnout vám aktuální a praktické znalosti, které vás posunou vpřed ve vaší profesní kariéře. Ať už jste na začátku své cesty nebo hledáte prohloubení stávajících dovedností, naše semináře jsou navrženy tak, aby vyhovovaly vašim potřebám. Využijte příležitosti rozšířit své obzory a získat cenné informace od zkušených profesionálů z oboru. Přidejte se k nám a objevte, jak může být učení o daních, účetnictví a BOZP nejen poučné, ale i inspirující.


Nadcházející seminář

MZDOVÁ ÚČTÁRNA NA ZAČÁTKU LÉTA 2024

Kdy: 21. 6. 2024, prezence 8:00 - 8:30, seminář 8:30 - 13:00

Kde: K-klubu Jičín, Valdštejnovo náměstí 99

Přednášející: PhDr. Dagmar Kučerová

OBSAH SEMINÁŘE

 • Změny v dohodách o provedení práce a odvodech pojistného – aktuální změna konsolidačního balíčku s plánovanou účinností od 1. července 2024 a 1. ledna 2025. Nový souhrnný výkaz zaměstnavatele (hlášení DPP) – vysvětlení k výkazu a postupu zaměstnavatele. Režim oznámené dohody zaváděný od nového roku, sociální a zdravotní pojištění, úprava srážkové daně u DPP a ostatních příjmů.

 • Změna elektronické povinnosti zaměstnavatelů při zaměstnávání cizinců – nový systém a upravený způsob hlášení od července 2024, informační karty a sdělení, nově stanovený seznam států, kdy není třeba pracovní oprávnění.
 • Výběr zajímavých vyjádření institucí k aktuálním otázkám při zpracování mezd.
 • Připomenutí ručení za poddodavatele – stavební firmy, povinnosti, možnost vyhnout se ručení atd. (účinnost od 1. ledna 2024).
 • Změny v nemocenských dávkách – ošetřovné a otcovská pro dohodáře a zahraniční zaměstnance, elektronické zasílání ostatních nemocenských dávek – postup zaměstnance i zaměstnavatele, další plánované změny v nemocenských dávkách a organizaci ČSSZ (navrhovaná účinnost od 1. ledna 2025).
 • Novely zákoníku – navrhovaná účinnost od 1. července 2024 a 1. ledna 2025 – navržené změny v minimální a zaručené mzdě, příplatku za práci ve ztíženém pracovním prostředí a řádné dovolené.
 • Slevy na pojistném pro pracující důchodce a další informace k připravované důchodové reformě – navrhovaná účinnost od roku 2025.
 • Změny u vstupních prohlídek – navrhovaná účinnost od roku 2025.Připomenutí produktu spoření na stáří, nové podmínky, způsoby výplaty prostředků z doplňkového penzijního spoření, přidanění při porušení podmínek u smluv nových i starých (rozdíly), postup zaměstnance i zaměstnavatele (účinnost změn k 1. lednu 2024 a další změny k 1. červenci 2024).
 • Další vybrané změny konsolidačního balíčku – některé s účinností od července 2024, jiné zpětně od začátku roku 2024 – úprava v osvobození pořádání společenských akcí pro zaměstnance, stravování bývalých zaměstnanců důchodců a školkovné za děti zaměstnanců atd.

ajak je to s cenou?

2.100,- Kč základní cena (bez DPH)

1.900,- Kč pro zákazníky naší jazykové školy (bez DPH)Cena zahrnuje:

 • kompletní písemné materiály od lektorky lekce připravené na míru přímo pro vás

 • káva, čaj, balená voda, drobné občerstvení 

ajak se přihlásím?

PhDr Dagmar Kučerová

Již od roku 2009 lektorka seminářů v oblasti mzdového účetnictví a personalistiky, včetně legislativních novinek a aktuálních právních výkladů z dané oblasti. Je držitelkou certifikátu Bilanční účetní a členkou Komory certifikovaných účetních. Mzdové účetnictví rovněž přednáším na UTB Zlín na fakultě managementu a ekonomiky, Ústav financí a účetnictví. Pro začínající (ale i zkušenější mzdové účetní) vydala publikaci Lexikon mzdového účetnictví, která obsahuje základní informace týkající se pracovního práva, odvodů sociálního a zdravotního pojištění, daní a dalších povinností spojených se zaměstnáváním. Současně působí jako odborná redaktorka serveru Podnikatel.cz. S paní doktorkou spolupracujeme již několik let a jsme pyšní na to, že jsme ji pro klienty v našem regionu objevili právě my :)