Mgr. Kateřina Kudrnáčová

Učím angličtinu a francouzštinu

začátečníci, mírně pokročilí, středně pokročilí, pokročilí

Katka rozsvítí každou lekci už jen svojí přítomností. Uvidíte jí vždy jen susměvem. Má bohaté zkušenosti z různých odvětví, které do každé lekce vnášejí spoustu zajimavostí. S Katkou se učení stává nejen snadným, ale i radostným dobrodružstvím, plným nových informací.

ajak odpovídá Filip?

Jaký jazyk učíš a co se ti na něm líbí?

Učím angličtinu a francouzštinu. Oba jazyky mají svá specifika, ale angličtinu mám ráda proto,že ji můžeme vidět hodně kolem sebe,a tak se učit nejen ve škole. Francouzština je moje srdcovka ve všech ohledech. Miluju Francii jako zemi, francouzský šarm v módě a kdo by taky odolal francouzské gastronomii,která začíná, řekla bych, u křupavého croissantu  

Řekni nám, proč tě mají studenti rádi?

Moje lekce zakládám na tom,aby se lidé cítili dobře a aby se nebáli mluvit byť ze začátku s chybami,které nás posouvají. Moje motto je: Do zahraničí nepojedeš s NAPSANÝMI texty,které předložíš k přečtení,ale s jednoduchými větami,které umíš říct a domluvíš se v každodenních situacích a to bez ostychu.

Co o sobě řekneš budoucím studentům?

Snažím se, abych svým studentům byla průvodcem a parťákem, se kterým se nemusí bát toho,že se vybraný jazyk nikdy nenaučí. 

Co tě na učení baví?

Při učení ráda poznávám nové lidi a zajímá mě, jaký je jejich cíl učení se vybraného jazyka. Podle toho volím témata lekcí. Ráda také předávám své znalosti a zkušenosti dál a dělají mi radost pokroky studentů. 

Jaké jsou tvoje koníčky?

Moc ráda trávím volný čas v přírodě a poznávám nejen okolí Jičína. Miluju kávu, a tak ráda objevuju nové kavárny a nepohrdnu ani něčím sladkým k tomu. Cvičím jógu a když je čas zajdu ráda do divadla a na koncert.

Jak bys motivovala budoucí studenty?

Obklopte se cizím jazykem po svém - sledování filmů, poslech hudby či rozhovorů na témata,která Vás zajímají. Ideálně zapojte ke studiu všechny smysly.

Jaký je, dle tvého názoru, nejlepší způsob osvojení si cizího jazyka?

Podle zkušeností vím,že člověka posune odjezd do země,kde se cizím jazykem mluví. Ale zajisté to není podmínka. Proto se snažte jazyk vnímat kolem sebe a hledat způsoby,jak ho dostat pod kůži na denní bázi (poslech rádia, filmy+TV, četba).

Co řekneš studentovi, když ti poví: ,,Na jazyky nemám talent"?

Není to o talentu,ale o tom,čemu budete věnovat čas. Pokrok se dostaví u všech. Nikdy není pozdě začít. Moje 87letá studentka je toho důkazem. 

Tvůj vzkaz pro studenty?

Nic není nemožné! Výsledky se dostaví.