Jana Hansen

Učím angličtinu

začátečníci, mírně pokročilí, středně pokročilí, pokročilí

Lektorka, která přináší humor a akci do každé výuky. Ukáže vám, že bez učebnic to jde, a jak. Její lekce jsou plné života, smíchu a nekonvenčních metod, které osvěží váš pohled na učení. Otevřená novým nápadům a přístupům, Andrea je ideální průvodkyní na cestě za angličtinou, kde nuda nemá šanci.

ajak odpovídá Jana?

Jaký jazyk učíš a co se ti na něm líbí?

Učím angličtinu. Přijde mi super, že si můžu poslechnout nebo přečíst spoustu věcí v originále, takže mám informace přímo ze zdroje a nemusím se spoléhat na to, až to někdo někdy přeloží.😀 Navíc miluji stand-up, který v překladu ztrácí pointu.

Řekni nám, proč se studenti mohou těšit na tvoje lekce?

Moje hodiny jsou zaměřené hodně konverzačně, proto se studenti můžou těšit na to, že dostanou mnoho příležitostí a diskutovat na aktuální témata. Cílem je nezastavit se, když dojdou slovíčka, ale pokračovat dál a myšlenku opsat jinak.

Co o sobě řekneš budoucím studentům?

Při hodinách se společně zasmějeme. Pomůžu Vám najít cestu k angličtině, tak, aby Vás bavila.

Co tě na učení baví?

Baví mě vidět výsledky studentů. Když přijdou s tím, že se jim podařila prezentace nebo, když rozumněli při konferečním hovoru. To pak slavíme společně!

Jaké jsou tvoje koníčky?

Mám ráda nezávislé filmy a čtu detektivky. Od té doby, co mám děti ale na čtení není čas, tak poslouchám za poklusu podcasty. Taky ráda poznávám nová místa a ochutnávám nová jídla.

Jak bys motivovala budoucí studenty?

Řekla bych, když to dokázal Pepa, dokážeš to taky. 😊 Ale vtipy stranou. Pokud se člověk do angličtiny musí nutit, asi to rychlé výsledky nepřinese. Nejlepší je zaměřit se na věci, které Vás zajímají, jen je dělejte anglicky. Win - win.

Jaký je, dle tvého názoru, nejlepší způsob osvojení si cizího jazyka?

Nejlepší je jazykem se obklopit. Přepnout mobil do angličtiny. Vypnout dabing na Netflixu a hlavně vyhledávat příležitosti k mluvení. Asi úplně nejdůležitějsí ale je zvědavost. Když chci vědět, jak se něco řekne, zapamatuji si to lépe než, když mi někdo jiný bude říkat, co musím umět.

Co řekneš studentovi, když ti poví: ,,Na jazyky nemám talent"?

Že nejprve musí změnit mindset. Angličtina, stejně jako ostatní jazyky je dovednost, a stejně jako třeba jízdu na kole se jazyk naučíme tréninkem. Takže mluvit, mluvit a mluvit a perfekcionistu, který nám říká, že to pořád není ono, nechat doma!

Co by měl vědět/dělat každý student?

Měl by se ptát, být zvídavý a chtít se učit.