09. 12. MZDOVÉ AKTUALITY

PhDr. Dagmar Kučerová

Kdy: 09. 12. 2021, 8:30 do 13:00,

Kde: bude upřesněno (pravděpodobně K-Klub Jičín)

Covid 19 opatření (aktualizováno 25. 11. 2021):

Na základě nových vládních opatření se musí účastníci semináře prokázat RT-PCR testem provedeným nejdéle před 72 hodin před konáním seminářem. Dále je možno se prokázat certifikátem MZČR o ukončeném očkování COVID19 (14 dní po poslední dávce) nebo potvrzením o prodělání nemoci COVID19 ne déle než 180 dní. Účastník semináře je povinen se tímto prokázat při vstupu do místa konání semináře.

Ve všech prostorách je povinnost nosit respirátor FFP2 ( nebo jemu podobné filtrační třídy účinnosti KN95... atd ) , nebo nanoroušky s filtrační účinností FFP2.

Konzumace občerstvení je povolena

Co: Cílem semináře je seznámit účastníky s aktuálními změnami a podmínkami ve mzdové účtárně a v pracovněprávní oblasti.

Program semináře (aktualizováno 25. 11. 2021):

 • Změny v nemocenském a důchodovém pojištění - náhrada mzdy, malý rozsah a další parametrické změny pro zaměstnavatele i OSVČ, nové oznamovací povinnosti - formulář pro ČSSZ, připomenutí změn v otcovské a ošetřovném včetně přechodných ustanovení a příkladů čerpání otcovské i ošetřovného (střídání se na ošetřovném nově i mimo společnou domácnost s osamělým rodičem, kdy může být prarodič osamělý a vážné provozní důvody, kdy zaměstnavatel nemusí zaměstnance na ošetřovném omluvit a další.
 • Změny ve zdravotním pojištění - minimální vyměřovací základ, vyměřovací základ osob, za které platí pojistné i stát, osoby bez zdanitelných příjmů, změna u penále atd.
 • Ostatní parametrické změny - minimální a nejnižší úrovně mzdy zaručené a dopad do dalších zákonů, zahraniční a tuzemské stravné, průměrná mzda za 1. až 3 čtvrtletí roku 2021.
 • Souhrn novinek v exekučních srážkách ze mzdy od roku 2022 - součinnost, paušální náhrada zaměstnavatelům, změny ve výpočtu srážek ze mzdy, změny v nezabavitelných částkách, zastavování exekucí podrobněji z pohledu zaměstnavatele, dluhy z dětství, doručování na ohlašovnu atd.
 • Povinnost zaměstnavatelů zavést tzv. whisteblowing, určit pověřenou osobu, vnitřní interní systém a pravidla oznamování dle návrhu zákona do 31. 3. 2022.
 • Změny zákona o daních z příjmů - slevy na dani a nezdanitelné části základu daně - připomenutí změn pro rok 2021 a 2022, upozornění na vybrané aktuality z daňové oblasti a další.
 • Aktuální soudní rozhodnutí k odměně z dohod konaných mimo pracovní poměr - její sjednání a případné dodatečné úpravy.
 • Další legislativní změny a novinky k datu konání semináře. 

Za kolik a co je v ceně:

 • 1.700,- Kč základní cena
 • 1.500,- Kč pro zákazníky naší jazykové školy
 • kompletní písemné materiály od lektorky
 • káva / čaj, drobné občerstvení, jemně perlivá / neperlivá voda

Lektorka: PhDr. Dagmar Kučerová

Již od roku 2009 lektorka seminářů v oblasti mzdového účetnictví a personalistiky, včetně legislativních novinek a aktuálních právních výkladů z dané oblasti. Je držitelkou certifikátu Bilanční účetní a členkou Komory certifikovaných účetních. Mzdové účetnictví rovněž přednáším na UTB Zlín na fakultě managementu a ekonomiky, Ústav financí a účetnictví. Pro začínající (ale i zkušenější mzdové účetní) vydala publikaci Lexikon mzdového účetnictví, která obsahuje základní informace týkající se pracovního práva, odvodů sociálního a zdravotního pojištění, daní a dalších povinností spojených se zaměstnáváním. Současně působí jako odborná redaktorka serveru Podnikatel.cz. S paní doktorkou spolupracujeme již několik let a jsme pyšní na to, že jsme ji pro klienty v našem regionu objevili právě my :)